Fizjoterapią i rehabilitacją zajmuję się od ponad 13 lat. Swoją pracę zawodową rozpocząłem jeszcze podczas studiów, ponieważ nic w tej specjalizacji nie uczy bardziej niż kontakt pacjentem, z jego realnymi dolegliwościami.

Pracą jako fizjoterapeuta zainteresowałem się jeszcze dużo wcześniej, kiedy w okresie wzrostu zdiagnozowano u mnie skoliozę i przez kilka lat sam prowadzony byłem jako pacjent w kilku ośrodkach rehabilitacyjnych. Postanowiłem wtedy, że to będzie mój kierunek rozwoju, że chcę pomagać ludziom jako fizjoterapeuta.

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (kierunek: fizjoterapia) oraz Medycznego Studium Zawodowego w Płocku (zawód: technik fizjoterapii).

Swoje doświadczenie zdobywałem pracując jako fizjoterapeuta m.in. w Centrum Rehabilitacji Medycznej „ASGO” przy AWF Poznań, w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” oraz sanatorium uzdrowiskowym w Ciechocinku,  Centrum Medycznym „Rodzina” w Płocku, hotelu SPA „Wodnik” w Łebie oraz w szpitalu MSW oraz Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu na oddziałach ortopedii, neurologii i  oddziale udarowym.

Obecnie pracuję w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, przy ul. Juraszów.

Od wielu lat zafascynowany jestem piłką ręczną i kontuzjami w sporcie, szczególnie urazami barku i kolana.

Przez kilka lat jako fizjoterapeuta związany byłem z seniorskim zespołem piłki ręcznej MKS Poznań – od początku jego występów przez największy sukces w jego historii: awans do pierwszej ligi w roku 2013, aż do końca sezonu 2013-2014. W tym okresie sprawowałem opiekę nad zawodnikami klubu w zakresie odnowy biologicznej, jak i powrocie do pełnej sprawności po kontuzjach.

Obecnie jestem aktywnym uczestnikiem treningów i zawodnikiem amatorskiej drużyny piłki ręcznej Amatorzy Piłki Ręcznej Poznań.

Ukończone kursy

Odbyłem liczne kursy i szkolenia poszerzające moje umiejętności, a także dodatkowo dające mi uprawnienia jako wychowawca kolonii i zimowisk oraz młodszy ratownik WOPR.

2015 – Kliniczne Warsztaty Szkoleniowe Staw Barkowy –

„Ortopedika” Centrum Chirurgii Specjalistycznej w Warszawie

2014 – Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniach stawu kolanowego oraz barkowego – „Rehalab” Bartosz Rutowicz

2011 – Kurs Taping Medyczny w Rehabilitacji i Sporcie

2010 – Kurs Kinesiotaping

2009 – Masaż Tkanek Głębokich

2009 – Akademia Thera-Band

2008 – Kurs Podstawowy koncepcji PNF

2008 – Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich – Techniki Energizacji Mięśni cz.1 i 2. Szkolenie autorskie dr n.kf. Jarosław Ciechomski.

Zobacz moje certyfikaty